STADIN NUORISOSEURAT RY YHDISTYKSEN SÄÄNTÖMÄÄRÄINEN SYYSKOKOUS 25.11.2020 Myös Sähköinen kokous!

STADIN NUORISOSEURAT RY YHDISTYKSEN SÄÄNTÖMÄÄRÄINEN SYYSKOKOUS 25.11.2020 klo 18.00

Stadin Nuorisoseurat ry:n johtokunta kutsuu yhdistyksen jäsenet Stadin Nuorisoseurat ry:n sääntömääräiseen syyskokoukseen keskiviikkona 25.11.2020 kello 18.00 alkaen Tikkurilassa, Vernissakatu 8a, 01300 Vantaa tai etäyhteydellä Teamsin kautta (suosittelemme etäyhteyttä!).

Mikäli osallistut kokoukseen etänä, ilmoittaudu kokoukseen 23.11. mennessä osoitteeseen iija.filen@nuorisoseurat.fi Ilmoittautuneille lähetetään kokouslinkki ja ohjeet mahdollisen äänestyksen varalle sähköpostilla.

Tämä kokouskutsu, esityslista ja valtakirja on lähetetty kaikille jäsenyhdistysten sihteereille ja puheenjohtajille, joiden yhteystiedot olivat jäsenrekisterissä 2.11.2020. Muu kokousaineisto löytyy internetistä www.uusimaa.nuorisoseurat.fi

Seurojen kokousedustajien määrän määrittelevät säännöt. Kaikilla äänivaltaa käyttävillä kokousedustajilla tulee olla valtakirja seuralta.

Yhdistyksen kokouksiin on kullakin paikallisella rekisteröidyllä jäsenyhdistyksellä oikeus lähettää yksi äänivaltainen edustaja sekä lisäksi yksi äänivaltainen edustaja jäsenyhdistyksen alle 16-vuotiaiden jäsenmäärän kutakin alkavaa 20-lukua kohden, kui­tenkin enintään 10 edustajaa. Henkilöjäsenillä ei ole äänioikeutta yhdistyksen kokouksissa.”

(Stadin Nuorisoseurat ry:n säännöt, 10. §.)

Vantaalla 2.11.2020

Stadin Nuorisoseurat ry

Kokouskutsu

Esityslista

Valtakirja

Toimintasuunnitelma 2021

Talousarvio 2021