Kokouskutsu kevätkokoukseen 2024

Kokouskutsu jäsenyhdistyksille

STADIN NUORISOSEURAT RY:n SÄÄNTÖMÄÄRÄINEN KEVÄTKOKOUS

perjantaina 26.4.2024 klo 17.00 ensisijaisesti etäyhteydellä Teamsin kautta tai Tikkurilassa (Vernissakatu 8A, 01300 Vantaa). Ilmoittauduthan kokoukseen ja kerrothan osallistutko etänä vai tuletko paikan päälle 23.4. mennessä osoitteeseen katri.jussila@nuorisoseurat.fi 

Ilmoittautuneille lähetetään kokouslinkki ja ohjeet mahdollisen äänestyksen varalle sähköpostilla. 

Kokouskutsu on julkaistu Stadin Nuorisoseurojen Internet-sivuilla 25.3.2024, josta myös muut kokousmateriaalit löytyvät. Lisäksi kutsu on lähetetty sähköpostilla nuorisoseurarekisterissä oleville puheenjohtajille ja sihteereille. 

Seurojen kokousedustajien määrän määrittelevät säännöt. Kaikilla äänivaltaa käyttävillä kokousedustajilla tulee olla valtakirja seuralta. 

Yhdistyksen kokouksiin on kullakin paikallisella rekisteröidyllä jäsenyhdistyksellä oikeus lähettää yksi äänivaltainen edustaja sekä lisäksi yksi äänivaltainen edustaja jäsenyhdistyksen alle 16-vuotiaiden jäsenmäärän kutakin alkavaa 20-lukua kohden, kuitenkin enintään 10 edustajaa. Henkilöjäsenillä ei ole äänioikeutta yhdistyksen kokouksissa.” 

(Stadin Nuorisoseurat ry:n säännöt, 10. §.) 

Vantaalla 22.3.2024 

Stadin Nuorisoseurat ry 

Sini Hirvonen                                                       Katri Jussila 

Puheenjohtaja                                                      Sihteeri 

 

Esityslista

Toimintakertomus

Tilinpäätös

Valtakirjapohja