Kevätkokous 17.3.

Kokouskutsu  jäsenyhdistyksille

7.3.2018

YHDISTYKSEN SÄÄNTÖMÄÄRÄINEN KEVÄTKOKOUS 17.3.2018 klo 12.00

Stadin Nuorisoseurat ry:n johtokunta kutsuu yhdistyksen jäsenet sääntömääräiseen kevätkokoukseen

lauantaina 17.3.2018 kello 12.00 alkaen Etelä-Hämeen nuorisoseurojen toimistolle Lahteen (Rautatienkatu 3, sisäpiha, 15100 Lahti)

Kokouksen jälkeen pidämme Uudenmaan ja Etelä-Hämeen yhteisen nuorisoseurafoorumin klo 13-17. Foorumi on tarkoitettu kaikille alueen nuorisoseuralaisille. 

Kevätkokouksessa käsitellään sääntöjen määräämät kevätkokoukselle määrätyt asiat sekä päätetään Stadin Nuorisoseurat ry:n mahdollisen sijoitustoiminnan periaatteet. Tämä kokouskutsu, esityslistat ja valtakirja on lähetetty kirjeenä kaikille jäsenyhdistysten sihteereille ja puheenjohtajille, joiden yhteystiedot olivat jäsenrekisterissä 15.2.2018.

Seurojen kokousedustajien määrän määrittelevät säännöt. Kaikilla äänivaltaa käyttävillä kokousedustajilla tulee olla valtakirja seuralta.

  Yhdistyksen kokouksiin on kullakin paikallisella rekisteröidyllä jäsenyhdistyksellä oikeus lähettää yksi äänivaltainen edustaja sekä lisäksi yksi äänivaltainen edustaja jäsenyhdistyksen alle 16-vuotiaiden jäsenmäärän kutakin alkavaa 20lukua kohden, kuitenkin enintään 10 edustajaa. Henkilöjäsenillä ei ole äänioikeutta yhdistyksen kokouksissa.”

(Piirin säännöt, 10. §.)

Helsingissä 15.2.2018

Stadin Nuorisoseurat ry

 

Heikki Peisa                                                                  Iija Filén

Puheenjohtaja                                                            Sihteeri

 

Kevätkokouksen esityslista

Kevätkokouksen valtakirja

Toimintakertomus ja tilinpäätös

Sijoitussuunnitelma